Kinderen van de aarde, magisch, machtig, prachtig…’n film-idee 5.4.2025

Concept voor twee verhaaltjes, die scriptschrijver en regisseur benutten voor hun film scenario. De suggestie om eerst het verhaal achter de film te schrijven kreeg ik vam Ilona Hofstra

De film krijgt een voorlopige titel en een beeld mee ” Kinderen en de olifant” en:”wat betekent het leven voor kinderen?” Daarom een film met twee verhalen en een ongewisse uitkomsr!

Muurschildering in Northeast Thailand, publiek domein

Het beeld

  • The parable of the blind men and an elephant is a story of a group of blind men who have never come across an elephant before and who learn and imagine what the elephant is like by touching it.
  • Magisch zo’n beeld we zoeken naar verwantschap, naar een totaal beeld. De illusie is om het totaal beeld op lange termijn te vinden, Ondertussen en er op een afstand naar te kijken noemen we het totaal een olifant. De wetenschap ontleed het beest en komt achter heel veel nieuwe dingen, maar het blijft een olifant totdat iemand zegt; ik zie verschillen tussen twee olifanten en er zijn opeens 2 soorten olifanten. We beginnen elkaar af te leren dat er een soort olifant bestaat. Dat is de spanning tussen magie en ratio. tussen ratio en magie.

Twee verhalen

Kern: de betekenis van magie en ratio’s voor kinderen. De uitkomst is aan onze kinderen; ongewis!

Magisch denken is kinderen wel toevertrouwd. Sprookjes vol gevaren (rrodkapje) en mooie feesten (elza) zorgen voor slapeloze nachten, ook bij bezorgde ouders. Bestaan sprookjes nu wel of niet? en: is het leven dan geen feest? Doe wat je papa op de markt van welzijn en bedrog zegt en je komt er weg mee, je vindt een oplossing.

Hoe leren knderen af en wat leren ze van ons?

Een revue van het magisch denken in kinderboeken; Amzon heeft kinderboeken in 40 talen beschikbaar Zweedse, Swahili, Hollandse, Chinese, Indiase. Carice van Houten: Amelisweerd was voor mij een sprookjesbos. (citaat !) O d fiets naar het sprookjesbos, de Efteling vol feeen en duivels. (opnames). We leren af om het magisch denken in ere te houden, de ratio komt op en zorgt hoogstens voor hdet vernmindrren van gevaren en risico’s. Gevaren blijven er echteraltijd en risicio’s kun j met wetenschap stap voor stap verminderen. En daar zit de angel Het risico zit hem in de menselijke situatie, de context van die mensen en de wil om het risco te verminderen door in te grijpen. Door te doen en te bedenken en en te zien wat er verandert.

Wie heeft denken en doen eigenlijk uit elkaar gehaald ? Terwijl ze in het magisch denken zo bij elkaar horen? Breekt Nood Wet?

  • de parabel van de blinde kinderen en de olifant (beeld uit Azie, 17de eeuw )
    • The parable of the blind men and an elephant is a story of a group of blind men who have never come across an elephant before and who learn and imagine what t
    • he elephant is like by touching it. foto uit ander thailand =Link Google
  • Andre Meiresone; Ratio en Voelen: citaat van zijn uitspraken / toespraak veritas reunie mei 2025
  • Magisch denken en de ratio staan op gespannen voet; kinderen op 1
  • . Minder is toch niet altijd slechter (kwaliteit en inclusiviteit van de samenleving (Klimaattoespraak op papier en fllm)

Starring: Gerda Havertong, Halina Reyn, Carice van Houten https://youtu.be/br3zGzrmznM (in overleg andere kinderen van de aarde)

Regisseur: Ilona Hofstra, Grootouders voor het Klimaat / Impact Fair clipjes

Productie: jan korff de gidts: grootvader van 7 kleinkinderen en 3 kinderen

Financien/katalysator: Mischa (van Doorn?) , Organisator mpact Fair Nederland 2026

Opdrachtgever/eigenaar: Klokhuis/ NPO / NTR

Doelgroep: Kinderfilm, Kinderpedagogiek, Opleidingen met kinderen

Muziek/omlijsting: DeKoor https://www.dekoor.nl/

Inspiratie: Jens van der weel & Bezorgde Ouders.nl / Klokhuis , landelijk 4&5 Mei Comite. Just Enough.

Premiere: Impact Fair Nederland 2026 voor all exposanten op de Jaarbeurs, Utrecht

Lancering; Dag van de Aarde, april 2026

PR: De vriend van Mischa, die me zei n.a.v. Bezorgde Ouders.nl

“we doen net alsof we geen onderdeel zijn van de natuur…….”

Adviseurs: Diverse adviseurs, wie zich aanbiedt, in overleg

Gebruikte bronnen / literatuur

  • Gerda Havertong, artieste, zangeres, Sesamstraat, geboren in Suriname, kleuterleidster

https://sonichits.com/tag/suriname

  • Klokhuis/ serie Bezorgde ouders:

https://www.youtube.com/watch?v=Y-U8l8ceQdk&list=PLASUYC_gOJoH1n2VFC_y1ZIaOqbTswrSt&index=10

https://www.jaarbeurs.nl/artikelen/lancering-impact-fair-in-koninklijke-jaarbeurs

  • Genoeg = genoeg

https://www.justenough.nl/

https://downtoearthmagazine.nl/genoeg-is-genoeg/

  • Nood breekt wet , de omstandigheden maken de mens, denken en ver-denken, nieuwsgierig zijn

https://www.nporadio1.nl/fragmenten/nieuwsweekend/9e7de661-542a-4bbc-87f8-dafc7f3fce3e/2025-03-22-de-nieuwe-denker-der-nederlanden-david-van-reybrouck

https://www.nporadio1.nl/fragmenten/nieuwsweekend/0195e114-d446-7288-8e5f-63fd77e98f33/2025-03-29-eten-als-een-jager-verzamelaar-das-pas-gezond-vermoedelijk

5 april 2025

Wie vult dit idee met een eigen aspect aan om de kern van ons plan te raken ?

jan

Dit bericht is geplaatst in Coach. Bookmark de permalink.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.